SPF lisamine

DKIM lisamine 


Zone Webadmin keskkonnas on SPF ja DKIM kirjeid võimalik hallata domeeni nimeserveri DNS kirjete muutmise juures. Nimeserveri DNS kirjete muutmise leiad, kui valid Minu domeenid nimekirjast oma domeeni realt nimeserverid.NB! Enne jätkamist veendu, et domeen kasutab Zone nimeservereid.SPF kirje lisamine ja muutmine


SPF kirje lisamiseks või muutmiseks klõpsa Muuda DNS kirjeid lingil. Avanenud vaates keri TXT kirjed nimekirja juurde. Leia rida, mille teine lahter algab tekstiga v=spf1 ja lisa väärtusesse include:_spf.smaily.com (enne ~all või -all).


Kui sellist rida ei leidu, siis klõpsa vahetult pärast nimekirja olevale sinisele, plussmärgiga nupul. Täida lisandunud rea teise välja väärtus järgnevaga: v=spf1 a mx include:_spf.zone.eu include:_spf.smaily.com ~all.Kinnita muudatused Muuda nupu vajutamisega.NB! Kui domeeni nimel saadavad kirju ka teised 3nda osapoole teenused (nt. raamatupidamisprogramm), siis veendu, et need serverid saaks ka SPF kirjesse lisatud. Vastasel juhul ei pruugi nt. arved enam saaja(te)ni jõuda. Kahtluse korral konsulteeri oma IT osakonna või veebilehe arendajaga.Kohe pärast SPF kirje lisamist või muutmist ei soovita me postitust välja saata, sest tehtud muudatuste rakendamisega võib minna aega vähemalt 1 tund.


SPF kirje toimivust on võimalik kontrollida MxToolBox SPF Check tööriistaga. Kontrollimiseks tuleb Domain Name lahtrisse sisestada domeen, millele SPF kirje sai lisatud, ja klõpsata SPF Record Lookup nupule.
DKIM kirje lisamine


DKIM kirje lisamiseks klõpsa Muuda DNS kirjeid lingil. Avanenud vaates keri CNAME kirjed nimekirja juurde ning lisa 2 uut kirjet klõpsates vahetult pärast nimekirja olevale sinisele plussmärgiga nupul:


KirjeVäärtus
blue.smly._domainkeyblue._dkim.smaily.com
green.smly._domainkey
green._dkim.smaily.com
Kinnita muudatused Muuda nupu vajutamisega.Kohe pärast DKIM kirje lisamist ei soovita me postitust välja saata, sest tehtud muudatuste rakendamisega võib minna aega vähemalt 1 tund.

Küsimuste korral võta ühendust tugi@smaily.com.