SPF lisamine 

DKIM lisamine  Veebimajutus.ee iseteeninduses on SPF ja DKIM kirjeid võimalik hallata domeeni nimeserveri seadete juures. Nimeserveri seaded leiad, kui valid domeeni, mida soovid hallata ja seejärel valides Domeen → Nimeserver.
NB! Enne jätkamist veendu, et domeeni nimeserverid asuvad Veebimajutuses. Vaadates domeeni nimeserverite nimekirja, peaks iga kirje olema elkdata.ee või elkdata.net lõpuga.SPF kirje haldamine


Igal Veebimajutuse nimeservereid kasutaval domeenil peaks vaikimisi olema SPF kirje aktiveeritud. Asub see Muud DNS kirjed nimekirjas.Smaily serverite lisamiseks SPF kirjesse klõpsa Muud DNS kirjed nimekirjas Muuda nupule.


Leia avanenud vaatest TXT-tüüpi rida, mille väärtus algab tekstiga v=spf1 ja lisa väärtusesse include:_spf.smaily.com (enne ~all või -all). Lõplik SPF kirje peaks olema selline - v=spf1 a mx include:mail.spf.elkdata.ee include:_spf.smaily.com ~allSalvesta ja kinnita muudatused.NB! Kui domeeni nimel saadavad kirju ka teised 3nda osapoole teenused (nt. raamatupidamisprogramm), siis veendu, et need serverid saaks ka SPF kirjesse lisatud. Vastasel juhul ei pruugi nt. arved enam saaja(te)ni jõuda. Kahtluse korral konsulteeri oma IT osakonna või veebilehe arendajaga.Kohe pärast SPF kirje lisamist ei soovita me postitust välja saata, sest tehtud muudatuste rakendamisega võib minna aega vähemalt 1 tund.


SPF kirje toimivust on võimalik kontrollida MxToolBox SPF Check tööriistaga. Kontrollimiseks tuleb Domain Name lahtrisse sisestada domeen, millele SPF kirje sai lisatud, ja klõpsata SPF Record Lookup nupule. DKIM kirje lisamine


DKIM kirje lisamiseks klõpsa Muud DNS kirjed nimekirjas Muuda nupule. Keri avanenud vaate lõppu ja klõpsa nupul Lisa uus kirje 2 korda, sest sisestada tuleb 2 CNAME kirjet:


KirjeTüüpVäärtus
blue.smly._domainkeyCNAME
blue._dkim.smaily.com
green.smly._domainkey
CNAME
green._dkim.smaily.comSalvesta ja kinnita muudatused.


Kohe pärast DKIM kirje lisamist ei soovita me postitust välja saata, sest tehtud muudatuste rakendamisega võib minna aega vähemalt 1 tund.

Küsimuste korral võta ühendust tugi@smaily.com.